ניהול כעסים משולב ביופידבק

כעס אינו תכונה מולדת כי אם התנהגות נרכשת, בבית בו החיים מתנהלים בנועם וללא צעקות, ילד יגדל באווירה רגועה ונטולת אלימות, בבית אחר בו ההתנהלות הינה אלימה מילולית, ומי ש"צועק צודק" יהפוך להיות נוהג שמבחינתו הוא דרך חיים ואין בלתה.

בנוסף ההתנהגות הנ"ל גורמת לילד לתפיסה עצמית נמוכה ולהבנה שהוא כישלון, לא יוצלח ולא ישיג דבר בחייו, אם כך אז למה להתאמץ בכלל. הצעיר לא ממש ישקיע בלימודים כי הגדיר עצמו ככישלון, יכעס על כל המוצלחים ויתנכל להם, התנהגותו תרחיק את חבריו ממנו ,מה שיגדיל התסכול וכנובע את התפרצויות הכעס והאלימות.

מילד אלים הוא יהפוך למתבגר ובהמשך למבוגר אלים שדרך ההתקשרות שלו עם הסביבה היא בוטה ואלימה, התפרצויות הכעס הופכות לתגובה האוטומטית שלו ופרצי הזעם כבר לא ממש נשלטים. ביקורת שלילית כלפיו תזכיר לו את מה שחווה בילדותו, וכנובע יתנהג כפי שנהג בילדותו בכעס ובאלימות. מאידך ישנם מקרים בהם אנשים לא מתפרצים, אלא "אוכלים" את עצמם מבפנים, ופוגעים בעצמם מבחינה בריאותית.

הפתרון לטיפול בכעסים הינו פתרון משולב שיכלול גם טיפול קוגניטיבי התנהגותי לשנות את המחשבות האוטומטיות וכנובע התנהגויות, גם טיפול גוף-נפש בהתמקדות להבין מה מרגיש פיזית בגופו ועת שחש תסכול וכעס וכיצד לנהל את הכעסים וגם ניהול הסטרס בעזרת כלי הביופידבק המסייע בניהול סטרס.

זהו את הכעס המגיע, היזכרו ברגשות שליליים המציפים אתכם אך אינם מניבים דבר פרט לחרטה שלאחר התפרצות, ונהלו את המשבר נכונה. נשמו עמוק, הרגיעו את עצמכם, הסיטו את המחשבה השלילית בכך שתגדירו לעצמכם מה המטרה הסופית שלכם ואז אמרו את שעל לבכם בצורה מכבדת ומשתפת. הטיפול הינו פרונטלי, ממוקד וקצר מועד, בכל פגישה ניתנות מטלות לביצוע עד למפגש שאחרי.

Facebook
Twitter
LinkedIn
ד״ר עפר בר נחום

ד״ר עפר בר נחום

בעל דוקטורט פסיכותרפיה מאוניברסיטת אטלנטיק בארה"ב, תואר שני עם התמחות בהתנהגות צרכנים ותואר ראשון עם התמחות במדעי ההתנהגות. עוסק בתחום זה מאז שנת 2002 ובעל קליניקה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי. אני מציע לכם ניסיון רב וידע מקצועי בטיפול במגוון בעיות התנהגות המקשות על חייכם, זמינות 24/7, טיפול ממוקד וקצר מועד ושינוי ניכר ומוכח באיכות החיים ע״י טיפול בשיטת cbt
מוזמנים להתקשר אלי ישירות 054-6258872 או להשאיר פרטים

דילוג לתוכן