טיפול בדיכאון מאניה דיפרסיה

כאורחי העולם הזה אנחנו מהר מאד מגלים שהחיים אינם פשוטים. האתגרים והקשיים שמולם אנחנו, כאזרחים ממוצעים, נאלצים להתמודד כמעט מידי יום באופן שלעיתים נראה סזיפי וללא סוף, הם קשים ולעיתים נראה שגוברים בנוקאווט על אותם רגעי אושר ושמחה. רוב האוכלוסיה מצויידת בכלים שכליים, מנטאלים ורגשיים חזקיפ מסיק בכדי להתמודד עם אותם קשיים ולקטלג אותם כחלק מהחיים מלשון "מה שלא הורג – מחשל" אך ההגנות של חלק מהאוכלוסיה חלשות יותר. בתקופות קשות יותר כמו מלחמות, אבטלה, פרידות ומחלות הקשיים עולים והחסינות המנטאלית והרגשית שלנו עלולה להתערער ולקרוס, גם אצל אלו מאיתנו שחזקים יותר. תקופת הקורונה העמידה ועדיין מעמידה את כולנו בפני אתגרים אפילו גדולים יותר מאלו שהתרגלנו אליהם אך אסור לנו בשום אופן להיכנע  ולתת למציאות לפגוע לנו אנושות באיכות חיינו ולמנוע מאתנו את ההצלחה שכל אחד ואחת זכאים לה.

תופעת המאניה דיפרסיה

אחת התופעות הכי קשות הנובעות מאותה התמודדות יום יומית באתגרי החיים היא התופעה הנקראית מאניה – דיפרסיה. מבלי להיכנס לפרטי הפרטים מפאת קוצר המאמר, ניתן לתאר את אלו הסובלים מהתופעה כאלו החווים תקופות של 'היי' רגשי שבא לידי ביטוי בשמחה גדולה, חוסר ריכוז, דיבור מהיר, אנרגיה יתרה ועוד תסמינים דומים. תסמינים אלו חולפים ואז מגיעה לפתע הנפילה שהיא בעצם האפיזודה הדיכאונית או הדפרסיבית בלטינית. אפיזודה שבה סובלים מדיכאון, חוסר תאבון, הרגשה של חוסר תיקווה וכל תופעות הדיכאון האחרות שלצערי רוב האוכלוסיה תחווה אותם במהלך החיים באופן כזה או אחר ובאינטנסיביות גבוהה או נמוכה כתלות בכל אדם ואישה. במקרים נדירים אך לא נדירים מאד הסובלים מתופעת המאניה דיפרסיה עלולים לנסות לסיים את חייהם ולצער כולנו, רבים גם מצליחים בכך. כמו בכל תופעה פסיכולוגית וגם פיזיולוגית יש לטפל בבעיה ככל שניתן מהר ומוקדם על ידי התאמת טיפול בדיכאון מאניה דיפרסיה.

סוגי טיפול בדיכאון מאניה דיפרסיה

כולנו מכירים את הטיפול הפסיכולוגי שנותן פתרון טוב כמובן כתלות במטופל ובמטפל אך כדאי מאד גם להכיר את הקליניקה של עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי הממוקמת בהרצליה שמציעה מגוון טיפולים חדשניים יותר המתבססים על שיטת ה CBT לטיפול בדיכאון במאניה דיפרסיה. טיפול ה CBT או בעברית טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתמקד במישורים שהטיפול הפסיכולוגי הקונבנציונאלי פחות מתמקד ובעיקר בתחום המחשבות שמעוררות מציאות. לדוגמה – אם אנחנו חושבים שאנחנו שמנים מידי או רזים מידי אנו עלולים לפתוח בעיות אכילה. בקליניקה של עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי פותחו כאמור שיטות אחרות מתקדמות לטיפול בדיכאון מאניה דיפרסיה, שיטות שהוכיחו עצמן במיקודיות ובמהירות הטיפול וכמובן בהצלחתו.

צרו קשר

אם אתם סובלים מבעיות מטאליות ונפשיות דומות לאלו שהוזכרו כאן, אנחנו מזמינים אותכם לפנות אלינו בכדי לבדוק את התאמת אותו טיפול בדיכאון במאניה דיפרסיה בקליניקה של עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי. אתם חייבים את זה לעצמיכם.

דילוג לתוכן