טיפול בלחץ

התמודדות עם לחץ נפשי

משנה לשנה מתרבות הסיבות שגורמות לאנשים להרגיש לחץ שאינו ניתן לשליטה והם מתקשים בכל התמודדות עם לחץ כזה שנובע מסיבות שונות.

גם אם הצלחתם לעמוד בכך ולנהל את השגרה שלכם ללא בעיות מיוחדות, יש לכל אחד נקודת שבירה שמביאה אותו למקום שבו הוא חייב עזרה.

אם גם אתם מרגישים שהפעם אינכם להתמודד עם הלחץ לבד או עם מתח ואתם זקוקים לעזרה, פנו לעזרת מטפל CBT כדי להיעזר בכלים שהוכיחו עצמם זה מכבר בהתמודדות עם בעיות כמו OCD, ניהול כעסים, הפרעות אכילה, דיכאון וחרדה ועוד

לחץ נפשי ניתן לשליטה בצורה מודעת

לחץ נפשי נגרם פעמים רבות מסיבות שהן לא רציונליות, ולכן ברגע שמגבירים אצל המטופל את המודעות לכך הוא יכול לשלוט במצב ביתר קלות. השינוי חל תמיד ברמה הקוגניטיבית, והיא משפיעה על הרגשות שלכם ועל ההתנהגות הנובעת מכך במציאות. החתירה למודעות ולשיפור התפיסה של המציאות נעשית במסגרת טיפול קוגניטיבי התנהגותי, בהדרכה ובפיקוח של מטפל CBT. בטיפול זה תתוודעו לסיבות שגרמו לכם להילחץ במצבים שונים, ותלמדו טכניקות שיאפשרו לכם להגביר את השליטה בתגובות שלכם כשזה קורה. ברגע שהמפגש ביניכם לבין הסיבות שמלחיצות אתכם ייבחן בעיניים אחרות כך יהיה לכם יותר כוח לשנות את ההתנהגות שלכם ולשלוט במצב.

כיצד שיטת טיפול CBT עוזרת לכם להתמודד עם הלחץ או עם מתח?

זוהי שיטת טיפול קוגניטיבי התנהגותי שממוקדת בבעיה המסוימת שמטרידה אתכם ומונעת מכם לנהל שגרת יום יום תקינה ופרודוקטיבית. השיתוק והקיפאון שאתם מרגישים כתוצאה מהלחץ יכולים להוביל אתכם גם להשלכות חמורות יותר על הבריאות שלכם ולכן מטפל CBT ייתן לכם כלים להתמודד עם הלחץ ולשלוט במרכיבים שלו.

כשאתם מגיעים לטיפול ביוזמתכם המוטיבציה שלכם כבר נושאת אתכם קדימה ועוזרת לכם להשיג תוצאות חיוביות. כל תוצאה חיובית שכזאת משפרת עוד יותר את ההתקדמות שלכם משבוע לשבוע, בהתאם למטלות שאתן לכם.

התמודדות עם לחץ

מדוע דווקא שיטת טיפול CBT עוזרת לכם יותר?

שיטת טיפול CBT היא שיטה ממוקדת בעיה ולכן אינה מתפזרת על פני כל החיים שלכם בניסיון להבין היכן זה התחיל ולמה. מדובר בשיטת טיפול של כאן ועכשיו, שיפור הדימוי העצמי שלכם והדרך שבה אתם חושבים על המציאות.

התוצאה היא שיפור ניכר בהתנהגות במצבי לחץ בתוך פרק זמן קצר ובעלות נמוכה בשל כך.

לאחר שהחשיבה שלכם משתנה והופכת למציאותית יותר גם אתם מגיבים אחרת מבחינה רגשית, בהתאם. כתוצאה מכך אתם משנים גם את ההתנהגות שלכם והפעילות שלכם הופכת להיות חיובית יותר. הכלים שיכולים לסייע לכם נעים מטיפול בביופידבק ועד דמיון מודרך, טיפול CBT בהתאמה אישית לגמרי לבעיה, לדרגת חומרתה וליכולות שלכם.

אין צורך להישאר עם כל הלחץ הזה לבד.

זה הזמן להשתחרר מכל מה שמעיק עליכם ועוצר אתכם מלחיות את החיים האיכותיים ביותר שמגיעים לכם. אני זמין לפניות שלכם רוב שעות היום 054-6258872.

אל תישארו לבד עם הקשיים שלכם!

דילוג לתוכן