הפרעת אכילה כפייתית תסמינים

נושא האוכל והאכילה הפכו בשנים האחרונות לנושא מרכזי בחיי התרבות שלנו. די בלראות את כל תוכניות הבישול השונות בכדי להבין שיש כאן עיסוק אובססיבי בתחום. תחום נוסף שהפך מרכזי בחיי החברה כאן ובכל מקום אחר בעולם הוא העיסוק המוגזם והלא אובייקטיבי ביופי החיצוני ובשלמות החיצונית. קחו את שני אלו והוסיפו להם תוספת של בעיות רגשיות ואפילו פיזיולוגיות ותורשתיות וכמובן קוגניטיביות שכולנו מתמודדים איתן באופן כזה או אחר ובהצלחה כזאת או אחרת, וקיבלתם בעיה. והבעיות הקשורות לאוכל בהקשר לגופינו הם רבות ויכולות להגיע למצבים מאד קיצוניים. כולנו מכירים את האנרוקסיה ואת הבולמיה. אך אנחנו מתמודדים עם בעיות שקשורות לאוכל באופנים שונים ורצופים כמו לעיתים התמודדות סזיפית עם הדיאטות השונות והרגשת הכשלון שאנחנו חווים כל פעם מחדש כאשר נכשלנו. 

הפרעות אכילה כפייתית תסמינים  – מהם?

איך אנחנו יכולים לדעת שאנחנו או מישהו מיקרינו סובל מבעייה הקשורה לאוכל, בעיה שנדרשת לטיפול מגורם מקצועי חצוני? דבר ראשון הייתי אומר כאשר העיסוק באוכל גורם לנו לירידה חדה באיכות חיינו וביכולת שלנו להנות מהם. אך אם שואלים לגבי הפרעות אכילה כפייתית תסמינים באופן יותר ספציפי ניתן להזכיר את האנורקסיה שהיא הכי בעייתית והכי קריטית מהחינה שהלוקים בה מגיעים למצב שהאנורקסיה הורגת אותם. יש כמובן את הבולמיה ואת האכילה הכפייתית שהן שתי תופעות שונות. ישנה את האכילה הבררנית. בעיקר אצל ילדים, ישנה אכילה לילית. ישנו גם את 'סינדרום פיקה' שתוקף חלק מהאוכלוסיה והוא הנטייה לאכול דברים שאינם מוגדרים כאוכל. לדוגמה – חול, פחם, אדמה וכו…. אז ניתן לסכם ולומר שבעיות האכילה ובעיקר הכפייתיות מה שנקרא הפרעות אכילה כפייתית תסמינים הן בעיות שיכולות להביא את הלוקים בהם למצבים מסוכנים מאד ופשוט להרוס את חייהם וחייבות להיות מטופלות בהקדם ובאופן הכי יעיל שניתן.

איפה ואיך ניתן לטפל בבעיות אכילה

ובכן, הבשורה הטובה היא שעם הזמן פותחו דרכים ושיטות יעילות מאד לטיפול בבעיה בעיקר עם ההבנה שהכל או כמעט הכל מתחיל ונגמר בראשינו. בעקבות הבנה זו פותחו כאמור שיטות כאשר המפורסמת מבינהן ויותר ידועה נקראית CBT או בעברית טיפול קוגניטיבי התנהגותי עליו תוכלו ללמוד יותר באתרים השונים או אם תצרו קשר עם עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי המציע טיפול בבולימיה בהרצליה שם ממוקמת הקליניקה שלו. עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי הנו ד"ר בעל נסיון רב מאד בכל תחומי הטיפול הפסיכולוגי השונים אשר התמחה בשיטת הטיפול הקוגניטיבי ושכלל אותה ואף פיתח שיטות מאד יעילות להתמודדות וטיפול באותן הפרעות אכילה כפייתית תסמינים שהרבה סובלים מהם.

טיפול בבולמיה  

עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי מציע טיפול בבולמיה בהרצליה עם אחוזי הצלחה גבוהים מאד. אם אתם או מישהו מיקירכם סובל מבעיה הקשורה לאוכל או אפילו חושד שיש בעיה, יש ליצור קשר בהקדם עם הקליניקה של עופר בר נחום בכדי לבצע אבחון מהיר ולעקור אותה בזמן.    

דילוג לתוכן