הפרעות אכילה

טיפול בהפרעות אכילה

האם אתם סובלים מהפרעות אכילה, אכילה רגשית ומהרגלי אכילה לא נכונים שמחבלים במאמצים שלכם להגיע למשקל תקין ולשמור עליו? האם ביקרתם כבר אצל כל רופא ולא מצאתם פתרון לבחילות איומות ולהקאות לאחר אכילה?

הפרעות אכילה הן רבות ומגוונות אבל אתם תזהו אותן מיד משום שאתם לא מצליחים להרגיש שובע ולהפסיק לחשוב על אוכל, אתם מאבדים שליטה על המשקל, אתם סובלים מהפרעות שונות שמקורן ביולוגי אבל הן משבשות את שגרת היום שלכם ופוגעות באיכות החיים שלכם. התמודדות עם לחץ, ניהול כעסים מודחקים שחלקם קשורים להפרעות האכילה, טיפול בדיכאון שעלול להתלוות לכך, כל אלה מחייבים מטפל CBT מנוסה שיודע כיצד לעזור לכם.

טיפול בהפרעות האכילה הנפוצות בולמיה נרבוזה או אנורקסיה נרבוזה

הפרעות אכילה מוכרות כהתנהגות שיש לה כמה צורות והמוכרות שבהן הן אנורקסיה נרבוזה או בולמיה נרבוזה. אלו הן הפרעות שמתבטאות בהרעבה עצמית או זלילה לא מבוקרת והקאה, בגלל תפיסה מעוותת של משקל הגוף כשמן מדי, או חוסר יכולת לשלוט בצריכת המזון, כשהלוקה בה מנסה לתקן את משקלו ה"בעייתי" בעיניו. היא מופיעה כיום אצל גברים ונשים אולם מאפיינת בעיקר נשים בגלל בעיות דימוי גוף. הפרעה זו לא רק משבשת את אורח החיים אלא גם מסכנת בריאות עד כדי סיכון חיים.

טיפול בהפרעות אכילה בשיטת CBT

יש כמה סיבות להפרעות אכילה שמונעות ויסות של מנגנון השובע והרעב. חלקן ביולוגיות ותורשתיות וחלקן נפשיות ורגשיות, בגלל תפיסת מציאות לקויה שלא תוקנה ולכן גם ההתנהלות שלכם אינה בריאה.

הסיבות הרגשיות להתפתחות הפרעות אכילה נעות מקשיים ביחסים עם ההורים ועד דימוי עצמי נמוך. זה גורם גם להפרעות נוספות כמו דיכאון, חרדה, חרדה חברתית, כעסים ועוד. מכיוון שאוכל הוא האמצעי הכי זמין לאדם שהוא יכול לשלוט בו, המצוקה הרגשית מוצאת באוכל נחמה או ערוץ לניתוב כל הקשיים ואת כל זה צריך לשנות.

מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי - טיפול CBT?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי – טיפול CBT – מבוסס על שינוי תפיסת המציאות והאמונות המגבילות שלכם. כתוצאה מכך משתנה המטען הרגשי ואתם לומדים לשלוט בו ולשנות את ההתנהגות שלכם בעקבות זאת.

הכלים שעליהם מבוססת השיטה מביאים לשינוי המחשבה שמשנה התנהגות. התוצאה היא שליטה באכילה שלכם והפסקה מוחלטת של כל תופעות הלוואי שלה, שמירה על משקל תקין ודימוי גוף חיובי.

הפרעות אכילה

למה לטפל אצלי בשיטת CBT?

אני מטפל CBT מנוסה שמשתמש במגוון כלים. הטיפול אצלי מאוד ממוקד, ענייני וקצר מועד. בניגוד לשיטות אחרות השינוי ההתנהגותי מורגש מהר גם משום שהמוטיבציה של המטופל גבוהה וגם משום שהוא משתתף פעיל בשינוי ולכן גם מקבל עידוד מהתוצאות החיוביות בשטח. משום כך שיטת טיפול זו טובה גם לצורך טיפול בדיכאון, ניהול כעסים, טיפול בחרדה, OCD ועוד.

בתום כל טיפול תקבלו מטלות לביצוע ולמעקב אחריו במפגש הבא.

הטיפול אינו משתרע על זמן רב אלא מגיע ליעדו בתוך כמה חודשים בלבד, ומשום כך הוא זול יותר ומתאים לתקציב של כולם.

אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד והטיפול הוכיח את עצמו במגוון של הפרעות אכילה נפוצות או ייחודיות.

זה הזמן להשתחרר מכל מה שמעיק עליכם ועוצר אתכם מלחיות את החיים האיכותיים ביותר שמגיעים לכם. אני זמין לפניות שלכם רוב שעות היום 054-6258872.

אל תישארו לבד עם הקשיים שלכם!

הפרעת אכילה כפייתית תסמינים

הפרעת אכילה כפייתית תסמינים נושא האוכל והאכילה הפכו בשנים האחרונות לנושא מרכזי בחיי התרבות שלנו. די בלראות את כל תוכניות הבישול השונות בכדי להבין שיש

קרא עוד »
דילוג לתוכן