אבחון הפרעות קשב בהרצליה

בואו נדבר רגע על נושא ההפרעותה שונות שיותר ויותר ילדים ואנשים בוגרים באוכלוסיה סובלים מהן. בתוך ההגדרה הפרעות ניתן להכניס גם את הפחדים ואת החרדות וכל מה שלא נותן לנו כבני אדם לחיות חיים מלאים, איכותיים, שמחים, ואופטימיים. אותן הפרעות, כשמן כן הן, מפריעים לנו לנהל את חיינו כפי שלפחות במושגים קליניים ופסיכולוגיים, אדם או בן אנוש אמור לנהל. בתוך אותן הפרעות ניתן לציין הפרעות אכילה, הפרעות שינה או הפרעות קשב וריכוז ואם מדברים על פחדים אז פחד טיסה ופחדים מפני חיות או מצבים מסוימים ואם על חרדות מדברים אז ניתן לציין חרדות מפני מבחנים, חרדות חברתיות שונות ועוד ועוד. יש תחושה שפעם, אותן חרדות והפרעות נשארו בתוך האנשים ולא יצאו החוצה בגלל סיבות חברתיות שונות וסטיגמות שונות ובגלל שלא היו אולי כלים זמינים ומתקדמים לטפל בהן בצורה ראויה ורק אנשים שהגיעו עד שפת התהום, הופנו לקבל טיפול שבעיקרו היה טיפול פסיכולוגי קונבנציונאלי מה שאז היה נחשב ככתם על פרצופו של אותו אדם.

הפרעות קשב

הפרעות קשב ובשמם המלא, הפרעות קשב וריכוז הן מסוג ההפרעות שיותר קשה ל'עלות' עליהן או לגלות אותן וזאת למה? כי הן הפרעות שקטות. אם אדם מרזה באופן קיצוני או משנה את ההתנהגות שלו ליד השולחן  הוא כנראה סובל מהפרעות אכילה. או אדם אחר לא מוכן לטוס עם משפחתו לחופשה כי הוא מפחד לטוס, ואז קל לנו לשאול מה קורה ולהבין דרך התשובה או דרך ההתנהגות מה קורה, במקרה של הפרעת קשב, לעיתים אפילו הסובל או הסובלת לא יודעים שהם אכן בבעיה. לכן מאד חשוב לנו כהורים להיות קשובים וערניים בעיקר לנושא של איך מתנהגים ילדינו בבית הספר ולעקוב באדיקות אחרי הציונים שלהם ולהיות בקשר רציף עם המורים והמורות. 

זיהוי הפרעות הקשב אצל ילדים 

באופן פארדוקסלי, למורים ולמחנכים ולמחנכות קל יותר לזהות בעיה אצל הילד או הילדה הקשורה להפרעות קשב וריכוז מאשר להורים עצמם כי הבעיה תבוא לידי ביטוי בעיקר בבית הספר. ולכן, כפי שהוזכר קודם לכן, מאד חשוב הקשר הזה בין המורים והמחנכים להורים וכאשר מתעורר החשד הקטן ביותר, לפנות לאבחון. ומתי יכול להתעורר החשד? בדרך כלל כאשר יש מרחק בין הפוטנציאל השכלי של הילדים מול ההשגים שלהם בבית הספר והמורה מזהה את אותו חוסר היכולת להישאר מפוקס וחוסר יכולת להישאר מרוכז שיעור שלם ואז מתחילות גם ההפרעות והבעיות שהילד מייצר בכיתה. בשלב זה צריך לפנות לאבחון. 

 אבחון הפרעות קשב בהרצליה

כמו כל דבר או בעיה בחיים, הפתרון תלוי באבחון מוקדם ומתן פתרון הולם ולכן השלב הזה של אבחון הפרעות קשב בהרצליה הוא קריטי. ולמה דווקא הרצליה אתם שואלים. אז הכירו את עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי אשר הקליניקה שלו ממוקמת בהרצליה ובגלל זה אנחנו מדברים על אבחון הפרעות קשב בהרצליה. עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי הנו בעל נסיון רב מאד בכל הקשור לתחום הטיפול הזה הנקרא בלועזית CBT ואף פיתח שיטות ייחודיות שהופכות את התהליך שעוברים המטופלים ליותר ממוקד, יעיל וקצר מועד. לכן מומלץ מאד לעשות אבחון הפרעות קשב בהרצליה בקליניקה של עופר בר נחום מטפל קוגניטיבי. 

דילוג לתוכן